Ören Hakkında

Tatil denince akla ilk gelen deniz, kum ve güneşi en kusursuz haliyle ziyaretçilerine sunan Ören, uygun fiyatlı ve sakin yaz tatilleri için ideal. Edremit'e ismini veren Adramytteion Antik Kenti'nin kalıntılarını barındıran belde, aynı zamanda görkemli geçmişine yakışır güzellikte, ödüllü kumsallara sahip. 

Burhaniye'nin merkezine yaklaşık 4 km mesafedeki Ören'e devamlı işleyen şehir içi ulaşım seçenekleri mevcut. Daha çok yerli turistlerin ilgi gösterdiği belde, kış aylarını oldukça sessiz geçirmesine rağmen yaz aylarında aynı oranda hareketleniyor. Ören'in canlanmasında ve önemli bir tatil merkezi haline dönüşmesinde mavi bayraklı plajları kadar eğlence mekanlarının da payı büyük. 

Asırlık meşe ağaçlarının çevrelediği beldede kumsalların sonlanmasıyla beraber başlayan küçük tepeler Ören'i ve sahilini kuş bakışı izleme fırsatı veriyor. İçinden Karınca deresinin geçtiği Ören'de en ünlü plajlar merkez plajı ve Öğretmenler Mahallesi plajı. Ören merkez plajının çevresi otellerle çevrili, daha geniş ve daha kalabalık iken Öğretmenler Mahallesi plajı daha çok yazlıkların olduğu sakin bir plaj. Beldenin merkezinde bulunan Özden Apart Otel ise denize yakınlığına ek olarak her bütçeye uygun konaklama imkanı sunuyor. 

Denizin, kumun ve güneşin keyfini çıkarmak kadar Ören'deki tatiliniz boyunca gerçekleştilebileceğiniz farklı aktiviteler de mevcut. Bu aktivitelerin başında Ayvalık adalarını gezdiren tekne turları ve Kazdağları turları geliyor. Ağustos ayında gerçekleştirilen Kültür ve Sanat Festivali'ne ek olarak Ocak ayında yapılan Zeytin ve Zeytinyağı Festivali'ne katılabilirsiniz.

Adres :Ören Mah. 2020 Sok. No:13 / Burhaniye / Balıkesir
Telefonlar : 0 (266) 416 56 87 / 0 (541) 461 67 47

Sitemizi 168521 kişi ziyaret etti.